KIDS Klasa 1-7

Dzieci to iskra twórcza. Czyste, wspaniałe płótno, które zapełnia się gamą barw. Wierzymy, że każde dziecko ma talent, który odpowiednio wcześnie odkryty i szlifowany dla w przyszłości wspaniałe efekty. Zapraszamy do naszej pracowni dzieci najmłodsze, które poprzez zabawę, eksperymenty poznają czym jest ta sztuka, jak można ją tworzyć samemu, przy pomocy jakich materiałów i narzędzi. Początki szkoły podstawowej to czas, w którym nie musimy podejmować żadnych poważnych decyzji. To czas, który ma być spożytkowany przyjmie z korzyścią dla rozwoju ucznia. Sensoryka tekstur i faktur, pobudza i daje impuls do dalszego działania. Czas spędzony w naszej pracowni ma być przyjemnością, odpoczynkiem i odkrywaniem.

Szósta, siódma to moment pierwszych poważnych decyzji. Decyzji związanych z dalszym etapem edukacji. Jest wiele dróg, które można obrać- liceum ogólnokształcące, technika, szkoły zawodowe ale również licea o profilu plastycznym. Do tych ostatnich należy zacząć przygotowywać się nieco wcześniej. Pod pojęciem przygotowania rozumiemy trening rysunkowy, malarski, przygotowanie teczki oraz teorii z zakresu historii sztuki. Na odnajdywanie własnego stylu jest za wcześnie, gdyż na jego odkrycie jest mnóstwo czasu. Warto jednak zacząć stawiać sobie dobre fundamenty. Jesteśmy aby pomóc i wesprzeć, bo te ważne decyzje mogą wspaniale zaowocować.

Plan zajęć dla klas 1-7 

BIELSKO BIAŁA

 
Poniedziałek 15.45 -18.15
Wtorek 15.45 -18.15
Środa 15.45 -18.15
Czwartek 15.45 -18.15
Piątek 15.45 -18.15
Sobota 14.30 -17.00

 

 
 Cena

 

Klasa 1-7

(szk.podstawowa)

 260 zł / miesiąc

4 zajęcia plastyczne po 2,5 h (10 h w miesiącu)

(w razie braku obecności wysyłamy film insruktażowy dostepny będzie na panelu ucznia )

Zapłata gotówką lub przelew na konto bankowe.

 

Ponadto dla  osób powyżej 13-ego roku życia (BEZ PAKIETU):

+ zniżka na  wykłady z historia sztuki  (30 zł - 1h)

+ zniżka na kurs fotografii  (120 zł - 3h)

+ zniżka na kurs projektowania gier - grafika 2d/3d-druk 3d  (120 zł - 3h)

 

 

 

PROGRAM

Rysunek

Dlaczego jest tak ważny?

Ponieważ oprócz dobrej zabawy, ćwiczymy. Trening przechodzi nasza ręka i oko jednocześnie. Uczymy się obserwować i zauważać. Nie wystarczy patrzeć, ważne jest widzieć i dostrzegać. Tego właśnie uczy nas dokładne rysowanie. Oczywistym jest, że
w dużym stopniu rozwija naszą kreatywność, ale ciekawym jest fakt, że wpływa również na naszą pamięć i koncentrację.

Zajęcia w naszej Pracowni pomogą Ci poprawnie władać narzędziem jakim jest ołówek. Poznasz różne techniki rysunkowe- ołówkiem, kredką, węglem czy tuszem. Nauczymy Cię przerzucania na papier wszystkiego na co masz ochotę.

Także- ołówki w dłoń!

Malarstwo

Podobnie jak rysunek, malarstwo w bardzo dużym stopniu rozwija wyobraźnie i kreatywność. Towarzysząca nam od setek lat forma sztuki, kształtowała się prze ten czas, dając nam wiele kierunków oraz stylów malarskich. Ekspresja malarska eksperymenty, przyczyniły się do kształtowania nowych, oryginalnych w swojej różnorodności, dzieł.

W naszej pracowni dowiesz się, jak posługiwać się środkami malarskiego wyrazu twórczego- plamą barwną czy linią, które będą kolejno pojawiać się na płótnie lub innym podłożu. Odwaga w temacie i łączeniu barw może dać wspaniałe i efektowne dzieła.

Grafika

Oprócz rysunku i malarstwa, jeden z podstawowych dziedzin działań twórczych. Zaletą grafiki jest możliwość powielania dzieła za pomocą matrycy. Grafika artystyczna charakteryzuje się tym, że cały proces tworzenia i efekt końcowy, uzależniony jest od dokładności i skupienia artysty. Grafika wycisza i relaksuje.

Na naszych zajęciach skupiamy się głównie na linorycie, gdyż jest to najbardziej dostępna i jedna z łatwiejszych technik graficznych, zaliczanych do druku wypukłego. Za pomocą niewielkiego dłuta i wyobraźni mogą powstać niesamowite prace i to w wielu kopiach. Do zadań dziecka należy cały projekt, wykonanie matryc oraz ich odbicie.
A potem tylko satysfakcja!

Manual

Dział manual ukrywa takie pojęcia jak rzeźbienie, wycinanie, wyklejanie, wyszywane, robienie na drutach i wiele, wiele innych rękodzieł. Taka praca bardzo dobrze wpływa na koordynację oko-ręka oraz na naszą cierpliwość i dokładność. Tu kreatywność nie zna granic- pognieść, zawinąć, rozerwać i złożyć inaczej. Hulaj klej i nożyczki. Ten moment naszych zajęć to stół zasypany stertą kolorowych papierów, guzików, włóczek czy koralików. Istnieje ryzyko przyklejenia się do krzesła!

Historia sztuki

Przede wszystkim jest nauką, która ukazuje jak kształtowała się sztuka na przestrzeni wielu lat. Sama historia, jako nauka, jest bardzo ważnym elementem naszej edukacji, która świadczy o naszej przeszłości, procesach rozwoju życia społecznego. Natomiast historia, która mówi o sztuce pozwoliła na przetrwanie kultur, obyczajów i tradycji.

Słynne artefakty prehistoryczne udowadniają, że człowiek od zarania dziejów pałał chęcią ozdabiania i otaczania się pięknem. Historia sztuki jest źródłem nieskończonej inspiracji. Poznawanie jej, jest początkiem drogi dla każdego, kto zamierza związać się ze sztuką, czy to architekt, grafik czy inny projektant.

Nie ma historii bez człowieka i nie ma człowieka bez historii. To samo tyczy się historii sztuki. Ponieważ wiedza i doświadczenie wielkich mistrzów, którzy tworzyli przed nami, daje nam mocne fundamenty do tego aby stać się dobrym w tworzeniu własnej sztuki.

KIDS architektura

Czym jest architektura?? 99% odpowiedzi: ?Nie wiem?. ?Kto to jest architekt?? 100% ? Nie wiem?. ?Dla kogo jest architektura?? 98% ?Nie wiem?. Do kogo były skierowane te pytania? Do dzieci z jednej ze szkół podstawowych.

Wychodzimy naprzeciw temu problemowi! Architektura dla dzieci to cykl zajęć łączących nauki plastyczne z inżynierskimi. Podczas takich zajęć wyjaśniać będziemy pojęcia z zakresu architektury, przestrzeni miejskiej oraz projektowaniem budowlanym.

Spróbujemy wpasować się w rolę architekta i stawimy czoła wyzwaniu jakim jest dobry projekt i jego dobra realizacja.

W ramach zajęć, dzieci będą mogły, krok po kroku, zrealizować mały projekt architektoniczny. Od szkicu po makietę. I tak jak architekci, współpracować ze sobą w grupach, ucząc i inspirować się od siebie nawzajem.

  

Materiały, jakie powinno mieć ze sobą dziecko to teczka A4, blok rysunkowy lub techniczny formatu A4, zestaw ołówków i kredek. Pozostałe materiały zapewniamy.

Kontakt

tel:728 738 374

mgr sztuki inż. arch. kraj. Justyna Janiszewska

 

Inż. architektury krajobrazu, absolwentka wydziału Architektury krajobrazu we Wrocławiu. Magisterkę ukończyła na kierunku grafika warsztatowa na Akademii Jana Długosza w Częstochowie, sztuki plastyczne. Ponadto ukoczyła kurs ART TERAPII oraz SENSOPLASTYKI. Miłośniczka sztuki wszelakiej, pięknych form, kolorów i kształtów. Nauczyciel Historii Sztuki  w Pracowni Twórczej Kreska, grupa kids oraz sensoplastyka .  Jej praca to pasja. Lubuje się również w ilustracji książek dla dzieci, m.in. „Orzeł czy reszka? Zaczęło się od Mieszka”.

                           

 2

 

 

mgr sztuki Gabriela Bąk

 

Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku Grafika. Zajmuje się grafiką warsztatową, w tym wklęsłodruk oraz linoryt. Tworzy niepowtarzalne ilustracje. A swój wolny czas lubi spędzać w ciemni fotograficznej . Obecnie jest grafik retuszerem, ale również freelancerem- tworzącym i kreującym. U nas zajmuje się wydobywaniem z dzieci wszystkiego co najlepsze, wspomagając im w odkrywaniu talentów. Cierpliwa, wyrozumiała i zawsze uśmiechnięta.

 

                      gabrysia                        

 

 

mgr sztuki Kinga Janica

Absolwentka Liceum Plastycznego w Bielsku-Białej oraz pięcioletnich studiów magisterskich na Instytucie Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie. Jej pasją jest fotografia cyfrowa oraz analogowa. Odnajduję się również w pracowni litografii, w której tworzę grafiki wykorzystując do projektów zdjęcia oraz szkice mojego autorstwa. Amatorsko zajmuję się również filmem i montażem.

 

Kinga Jasica

 

background_janeky.jpeg
Szukasz ciekawej kompozycji na ścianę?
background_janeky.jpeg
Szukasz ciekawej kompozycji na ścianę?
previous arrow
next arrow